Bien Blog

Bien Blog
_DSC9061
_DSC9134
_DSC9136
_DSC9165
_DSC9172
_DSC9247
_DSC9260
organik
organik_klozet_yan
yan_görünüş_lavabo

Bien Organic’e 2 Ödül !

TASARIM DÜNYASININ OSCARLARINI BİEN ORGANİC SERİSİ ALDI

 

Bien Seramik’in tasarladığı, kendi sınıfında bir ilk olan ‘’Organic’’ banyo serisi  tasarım dünyasındaki çok önemli iki ödülü birden aldı. Geçtiğimiz günlerde  The Seed’de lansmanı gerçekleşen Bien Organic serisi dünyanın en prestijli ödülleri kabul edilen “Red Dot Design Award” ve “A’Design Awards”ı alarak  tasarımdaki  gücünü  kanıtlamış oldu.

 

‘’Organic Banyo Takımı’’na ilk ödül A’Design Awards’dan geldi. Dünyanın en prestijli kurumlarından İtalya Como Kültür Departmanı’nın düzenlediği A’Design Awards’a  180 ülkeden  115  ayrı kategoride katılım gerçekleşti. ‘’Organic Banyo Takımı’’ serisi burada da 15 bin tasarımın  arasında yarışarak ‘’Silver’’ ödülünü kazandı. 18 Nisan Cumartesi günü İtalya Como Gölü’nde düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu. Ödül törenine Bien Seramik Tasarım Müdürü Tolga Berkay ve Bien Seramik Kanal Geliştirme Müdürü Ebru Şener birlikte katıldı. Renkli geçen törende ödül alan tasarımcılar ödülleriyle bol bol poz verdi.

 

Ayrıca Almanya’nın ve Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan ve aynı zamanda tasarımın Oscar’ı  sayılan Uluslararası Red Dot Design Award’ a 56 ülkeden katılım gerçekleşti. Bien  Tasarım Müdürü Tolga Berkay’ın tasarladığı  ‘’Organic Banyo Takımı’’ isimli seri 4928 tasarım arasında  yarıştı.  Red Dot Product Desing ödülleri29 Haziran Pazartesi günü Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenecek törenle dağıtılacak.

 

Tolga Berkay’ın insan iskeletinden esinlenerek tasarladığını söylediği bu seri iskeletimizin yapısını, kaslarımızı ve anatomik hareketlerimizi doğal olarak tamamlayan yeni bir ürün. Böylece doğanın formları ve insan doğasının organik sistemleri ilk kez vitrifiye ürünlere ilham vermiş oluyor.

Yeni nesil organik iç hazne tasarımı, No-Rim (kanalsız) teknolojisini kullanan Organic Plus klozet, farklı ve modern bir forma sahip. Yavaş kapanan ince kapağı ve gizli montaj özelliği sayesinde mekanla bütünleşiyor. Çok daha az kirlenen ve kolay temizlenen, minimum 2,5 litre maksimum 4 litrede temizleme sağlanan bu ürün hijyen standartlarını da yükseltiyor.